Od sledeće sezone dve Kvalitetne lige RSTSN

Žrebanje ekipa RSTSN za takmičarsku 2014/15 održano je u Paraćinu, na kome su uz rukovodstvo saveza prisustvovali i predstavnici ekipa. Pored žrebanja, obavljeno je i sudijsko licenciranje.

Sastanak predstavnika klubova RSTSN i rukovodstva saveza održan je 21. avgusta u Paraćinu, gde su prisutni predstavnici imali prilike da se upoznaju sa sastavima liga za takmičarsku 2014/15, propozicijama ligaškog takmičenja, ali i sa par noviteta vezanih za ligaško takmičenje od naredne sezone, naime, od sezone 2015/16 formiraju se dve Kvalitetne lige, centar/zapad i jug/istok. Dve prvoplasirane ekipe iz Kvalitetne lige za ovu sezonu izboriće direktan plasman u Drugu ligu-jug, dok će 9. plasirana i 10. plasirana ekipa igrati u regionalnoj ligi RSTSN. Lige će sačinjavati ekipe koje su obezbedile opstanak u sezoni 2014/15, ekipe koje napuštaju Drugu ligu-jug, i po dve prvoplasirane ekipe iz regionalnih liga. Zbog velikog broja ekipa u regionalnoj ligi Jug, pomenuta liga će biti podeljena na grupu A i grupu B. Sastavi liga i redni brojevi timova za sezonu 2014/15 su sledeći:

Druga liga-jug:

  1. ”Bane” Raška
  2. ”Jagodina”
  3. ”Ozren” Sokobanja
  4. ”Vranje”
  5. ”Pirot”
  6. ”Kragujevac spin”
  7. ”Jedinstvo” Užice
  8. ”Železničar” Niš
  9. ”Borac” Čačak
  10. ”Hajduk Veljko” Negotin

Druga liga-jug za žene:

  1. ”Rudar” Krepoljin
  2. ”Stoni” Niš
  3. ”SFS Borac” Paraćin
  4. ”Hajduk Veljko” Negotin
  5. ”Lužnica” Babušnica
  6. ”Goč” Vrnjačka Banja
  7. ”Rudar” Kostolac
  8. ”Požega 2”
  9. ”RSTK Pirot”

Kvalitetna liga:

  1. ”Lala” Majur
  2. ”Dubočica” Leskovac
  3. ”Topličanin 2” Prokuplje
  4. ”Slavija” Ćuprija
  5. ”Brana Paunović” Rašanac
  6. ”Lužnica” Babušnica
  7. ”Kruševac”
  8. ”Radnički” Kragujevac
  9. ”Bor”
  10. ”Prva Petoletka” Trstenik

Liga RSTSN – Centar:

  1. ”Rudar” Krepoljin
  2. ”Rembas” Resavica
  3. ”SFS Borac 2” Paraćin
  4. ”Aranđelovac”
  5. ”Zabrđe” Petrovac na Mlavi

Liga RSTSN – Jug:

grupa A:

  1. ”Josip Kolumbo” Niš
  2. ”Jastrebac” Tešica
  3. ”Mostelaria” Niš
  4. ”Stoni” Niš
  5. ”Železničar 2” Niš
  6. ”Kraljevo” Aleksinac
  7. ”Šumatovac” Aleksinac

grupa B:

  1. ”Vranjski top spin” Vranje
  2. ”Nestrus” Vitkovac
  3. ”Omladinac” Bela Palanka
  4. ”Morava” Vladičin Han
  5. ”Lužnica 2” Babušnica
  6. ”Rosulja 016” Vlasotince

Liga RSTSN – Istok:

  1. ”Feliks” Zaječar
  2. ”Đerdap” Kladovo
  3. ”Bor 2”
  4. ”Svrljig”
  5. ”Hajduk Veljko 2” Negotin
  6. ”Radnički” Pirot
  7. ”Timok” Zaječar
  8. ”Majdanpek”
  9. ”RSTK Pirot”

Liga RSTSN – Zapad:

  1. ”Goč” Vrnjačka Banja
  2. ”Metalac” Kraljevo
  3. ”Vraneši”
  4. ”Omladinac” Odžaci
  5. ”Ćićevac”
  6. ”Požega”
  7. ”Javor” Ivanjica
  8. ”Grabovac Spin” Grabovac
  9. ”Kopaonik” Brus

Liga mladih RSTSN:

  1. ”Stoni” Niš
  2. ”Rudar” Kostolac
  3. ”Topličanin” Prokuplje
  4. ”Lužnica” Babušnica
  5. ”Grabovac Spin” Grabovac
  6. ”Omladinac” Bela Palanka
  7. ”Metalac” Kraljevo
  8. ”Hajduk Veljko” Negotin

 

Napiši komentar...