Takmičenje u ETTU kupu startuje ovog vikenda. Naši šampioni, STK Banat u muškoj, i STK Novi Sad u ženskoj konkurenciji nastupaće na ovom takmičenju. Prvi će za stolom izaći Zrenjaninci, koji u Luksemburgu nastupaju u 1. kolu, dok će naše šampionke takmičenje započeti od 2. kola, i to u Novom Sadu.
ETTU kup startuje ovog vikenda. Zrenjaninci i Novosađanke igraju svoje prve evropske mečeve u ovoj sezoni. Stonoteniseri Banata natupiće danas i sutra, 6. i 7. septembra u Luksemburgu, gde su otputovali u petak. Grupa u kojoj se nalazi STK Banat je u sledećem sastavu:
- STK Banat (Srbija)
- Sokan Hoboken (Belgija)
- DT Echternach (Luksemburg)
- Irun Leka Enea (Španija)
- Goodgate Etha Engomi (Kipar)
Raspored mečeva STK Banat u Luksemburgu:
- Subota 14:00: STK Banat – Goodgate Etha Engomi
- Subota 19:00: STK Banat – Sokan Hoboken
- Nedelja 10:00: STK Banat – DT Echternach
- Nedelja 14:00: STK Banat – Irun Leka Enea
Dok se Zrenjaninci budu borili za prolaz u drugu fazu, naše šampionke, predvođene novim trenerom Miroslavom Balabanom, pripremaće se za domaćinstvo drugog kola ETTU kupa. STK Novi Sad je postavljen za nosioca 2. grupe. Tigem SC iz Ankare je jedini poznati protivnik Novosađankama, dok su još 2 mesta u grupi rezervisana za ekipe koje prođu prvo kolo.
Raspored mečeva za STK Novi Sad:
- Subota 4. oktobar, 14:00: STK Novi Sad – kvalifikant
- Subota 4. oktobar, 19:00: STK Novi Sad – kvalifikant
- Nedelja 5. oktobar, 10:00: STK Novi Sad – Tigem SC
Livestream (prenos uživo), kao i rezultate uživo (livescore) možete pronaći klikom na slike ispod.