fbpx

Hungarian Open: Srebro za Izabelu Lupulesku, 13 takmičara iz Srbije

Od 5. do 9. novembra održano je otvoreno prvenstvo Mađarske za juniore i kadete, odnosno Hungarian Junior & Cadet open. Srbiju je predstavljalo 13 takmičara, od kojih je najveći uspeh zabeležila Izabela Lupulesku, osvojivši 2. mesto u kadetskoj konkurenciji.

Drugo mesto u kadetskoj konkurenciji – Izabela Lupulesku

Otvoreno prvenstvo Mađarske za juniore i kadete okupilo je veliki broj takmičara iz čak 35 zemalja sveta. Srbiju je predstvljalo 13 takmičara od kojih je najbolji rezultat ostvarila Izabela Lupulesku. Ona je u pojedinačnoj kadetskoj konkurenciji osvojila srebrnu medalju.

Lupulesku je put ka finalu započela mečom u šesnaestini finala gde je bila bolja od belgijske predstavnice Natache Koszulap rezultatom 3:0. Ellen Holmsten iz Švedske bila je protivnica naše stonoteniserke u osmini finala, koju je Lupulesku savladla sa 3:2.

Meč četvrtfinala Izabeli je doneo susret sa korejskom igračicom Yubin Shin, protiv koje je naša predstavnica nastavila pobednički niz. U polufinalu Lupulesku se sastala sa Čehinjom Zdenom Blaskovom, gde je još jednom trijmufovala i ušla u finale ovog velikog turnira. Češku predstavnicu Izabela je savladala sa 3:1. Finalni meč dao je susret sa stonoteniserkom iz kineskog Tajpeha, Yu-Chin Tsai, koja je u ovom finalu bila bolja od Izabele rezultatom 3:0.

Ostali predstavnici Srbije takođe su ostvarili zapažene rezultate. Uz Izabelu Lupulesku, Tijana Jokić i Radmila Tominjak su nastuple u kadetskoj konkurenciji. Tijana Jokić je takmičenje završila u šesnaestini finala porazom od Ruskinje Eline Rub rezultatom 3:1, dok Radmila Tominjak nije uspela da prođe grupnu fazu takmičenja.

Kadeti koji su branili boje Srbije na ovom turniru bili su Matija Jovičić, Dimitrije Levajac i Pero Tepić. Grupnu fazu takmičenja nije uspeo da prebrodi Matija Jovičić, dok su Tepić i Levajac ostvarili plasman na glavnu tablu. U prvom kolu glavne table od takmičenja se oprostio Tepić, koga je savladao Stefan Peko iz Slovačke sa 3:1. Odličnom partijom protiv Poljaka Samuela Kulcickog i pobedom od 3:2, Levajac se plasirao među 32 najboljih. Ruski predstavnik Artem Dvojnikov bio je protivnik Levajca u ovoj fazi takmičenja, i nakon 5 setova svladao našeg predstavnika.

U konkurenciji juniorki za Srbiju su nastupale 4 takmičarke. Dragana Vignjević nije uspela da se plasira na glavnu tablu, dok su Izabela Lupulesku, Tamara Agošton i Ivana Vejnović uspele da nastave takmičenje nakon grupne faze. Vejnović i Lupulesku završile su takmičenje među 64 najboljih, dok je Agošton savladana tek u šesnaestini finala porazom od Po-Hsuan Lin iz kineskog Tajpeha rezultatom 4:0.

Nikola Marinković, Nikola Grbić, Aleksa Gacev, Luka Jovičić i Dimitrije Levajac nastupili su u muškoj juniorskoj konkurenciji. Levajac, Grbić i Jovičić zaustavljeni su u grupnoj fazi, dok su Marinković i Gacev nastavili takmičenje na glavnoj tabli. U rundi od 128 igrača Gacev je doživeo poraz od Finca Andrei Flaminda sa 4:2, dok je juniorski šampion Srbije bio slobodan u toj fazi. Među 64 najboljih protivnik Marinkoviću bio je nemački stonoteniser Marcus Hilker, koga je Marinković savladao sa 4:2. Sledeći protivnik Marinkovića bio je Darko Jorgić iz Slovenije, koji je za našeg predstavnika bio nepremostiva prepreka. U ovom meču slavio je slovenački igrač sa 4:1.

4 thoughts on “Hungarian Open: Srebro za Izabelu Lupulesku, 13 takmičara iz Srbije

• 14.11.2014. at 11:07
    Permalink

Bravo Izabela! Mnogo bolje rezultate postizu devojke nego muskarci, zasto je to tako??

Reply
  • 15.11.2014. at 18:02
    Permalink

zato sto u zenskom stonom tenisu je mnogo manja konkurencija..a vreme potrebno da se dodje do istog nivoa igre koje igraju muski je priblizno

Reply
  • 17.11.2014. at 03:15
    Permalink

Uvek su devojke bile bolje od muskaraca po pitanju rezultata i uvek ce i biti tako! Nema to veze sa konkurencijom!