Swedish Open: Još jedna titula za Fan Zhendonga (VIDEO)

Veliki broj igrača iz samog svetskog vrha okupio se na ovogodišnjem izdanju Swedish Opena. Xu Xin, Fang Bo, Fan Zhendong, Wang Hao, samo su neki od najbolje plasiranih igrača sveta koji su uzeli učešće na ovom turniru.

Kineska senzacija, mladi Fan Zhendong, nastavlja svoju osvajačku seriju. Nakon što je osvojio jedan od najjačih turnira u svetu, prvenstvo Kine, mladi Kinez okitio se još jednim velikim trofejom.

Na putu do finala Fan je prvu ozbiljniju proveru imao u meču osmine finala protiv Nemca Stefana Mengela. Kinez je u ovom uzbudljivom meču uspeo da slavi tek nakon 7. seta. (8:11, 12:10, 8:11, 11:4, 11:6, 8:11, 11:7)

Naredni rival sedamnaestogodišnjem Kinezu bio je sunarodnik Yan An, koga je Fan nadigrao rezultatom 4:2. (11:5, 11:13, 11:5, 11:13, 11:8, 11:9)

Polufinale, u kome se Fan Zhendong sastao sa Wang Haom, završeno je već nakon 4 seta, gde je mladi Kinez slavio maksimalnim rezultatom i ostvario prolaz u finale. (11:8, 11:9, 11:2, 11:9)

Finalni meč doneo mu je susret sa još jednim zemljakom, ovog puta je to bio Fang Bo. Pregršt atraktivnih poena viđeno je u ovom meču, u kome je Fan Zhendong nadigrao zemljaka i osvojio još jedan trofej. Rezultat je bio 4:2, po setovima 14:12, 18:16, 6:11, 5:11, 11:8, 11:5)

Dominacija Kine viđena je i u ženskoj konkurenciji, gde je titulu osvojila Zhu Yuling. Njena protivnica u osmini finla bila je Ching Cheng iz kineskog Tajpeha, koju je Kineskinja lako savladala 4:0. Naredni rival kineskoj reprezentativki bila je Kasumi Ishikawa iz Japana, gde je Zhu još jednom potvrdila svoju dominaciju, savladavši Japanku sa 4:3.

Ying Han, članica nemačkog nacionalnog tima, suprotstavila se kineskoj takmičarki u polufinalu. Bez previše muke Kineskinja se plasirala u finale, savladavši Nemicu sa 4:0. (11:5, 11:4, 11:6, 11:9)

Ekspresna pobeda Zhu Yuling viđena je i u finalu, gde je bila bolja od zemljakinje Liu Shiwen, sa maksimalnih 4:0. (11:3, 11:4, 11:8, 11:7)