Prvi turnir u godini iza koga stoji ITTF bio je timski svetski kup za muškarce i žene, koji je održan u Dubaiju. Kina je kao apsolutni favorit doputovala u Dubai i opravdala tu ulogu i kod muškarca i kod žena, i bez ijednog izgubljenog singl meča osvojila titulu u obe kategorije.

Put do titule muška kineska reprezentacija započela je mečevima u grupnoj fazi, gde su joj protivnici bili Austrija i Egipat. Ubedljivim pobedama od po 3:0 obezbedili su plasman u četvrtfinale, gde su savladali Brazil istim rezultatom.

Polufinale donelo im je susret sa Kineskim Tajpehom, gde su reprezentativci Kine još jednom pokazali svoju dominaciju i slavili sa 3:0. Protivnik Kine u finalu bila je selekcija Austrije, koja je najprijatnije iznenađenje turnira. Pobedom od 3:0 Kina je osvojila još jedan značajan trofej.

Među velikim iznenađenjima može se uvrstiti pobeda Austrije u polufinalu nad evropskim šampionom Portugalom, i to sa maksimalnih 3:0, dok je meč četvrtfinala između Portugala i Japana uvršten u jedan od najuzbudljivijih mečeva turnira, gde su Portugalci slavili sa 3:2.

Kod žena slična situacija kao i kod muškaraca, apsolutna dominacija Kineskinja za još jednu titulu. Reprezentativke Australije i Brazila našle su se u grupi sa Kinom, gde su Kineskinje ekspresnim pobedama od po 3:0 osigurale plasman u četvrtfinale, gde su bile bolje od Rumunije sa 3:0.

Kina je u polufinalu bila bolja od Singapura, nakon čega je došao finalni meč gde su Kineskinje odmerile snage sa selekcijom Severne Koreje. Nešto više neizvesnosti u odnosu na ostale mečeve videlo se u ovom finalnom okršaju, ali je rezultat od 3:0 ostao isti kao i u ostalim mečevima.

Video snimke mečeva sa svetskog kupa možete pogledati klikom OVDE.

One thought on “Kina opravdala očekivanja, i muškarci i žene pobednici svetskog kupa (FOTO) (VIDEO)