Još jedan turnir koji je okupio najbolje mlađe kadete i mlađe kadetkinje u Srbiji održan je u Aleksincu. Ova uzrasna kategorija prednjači po broju odigranih tunira u ovoj sezoni, pa se može reći da su u Aleksinac doputovali vrlo uigrani.
Bodovni turnir A klase, Otvoreno prvenstvo Aleksinca, protekao je u sjajnoj sportskoj atmosferi u aleksinačkoj hali sportova, gde je učestvovao veliki broj mladih takmičara.
Kada su muškarci u pitanju, pobednički niz uspeo je da nastavi Jovan Jockov, koji je nakon titule u Požegi uspeo da blista i u Aleksincu. U nadmetanju za titulu bio je bolji od Aleksandra Čokića, dok su se bronzanom medaljom zadovoljili Žolt Kovač i Aleksa Mitić.
Dominaciju u svojoj konkurenciji Radmila Tominjak potvrdila je još jednom osvojenom titulom. Do titule je stigla tako što je u finalnom meču pobedila Danijelu Karkušovu. Treće mesto podelile su Sofija Nikolić i Reka Bezeg.