fbpx

SP: Mađari nadigrali muškarce, ženama Čile lak plen

Pobeda ženske reprezentacije Srbije nad Čileom i poraz muške od Mađarske obeležili su početak ekipnog Svetskog prvenstva u Halmštadu. Obe selekcije do kraja grupne faze odigraće još po četiri meča.

Muškarcima je malo nedostajalo da meč sa Mađarima dovedu do odlučujuće partije gde bi imali očigledne šanse da upišu pobedu na otvaranju šampionata. Propuštena je i šansa za vodstvo od 2:0 što bi naš tim takođe dovelo na prag pobede. Ipak, u takvim momentima sreća je bila na strani protivnika koji je na kraju zasluženo slavio sa 3:1.

Najznačajniji događaj u svetu stonog tenisa za 2018. (foto: ITTF)

Kada je reč o ženama, Čile je nadigran bez problema. Ubedljiva pobeda sa 3:0 bez izgubljenog seta.

Drugog dana takmičenja muškarci igraju sa Paragvajem od 13:00 a žene sa Kanadom od 16:00.

Tok meča, muškarci

Siguran je bio Aleksandar Karakašević u uvodnom meču sa Tamašom Lakatošem. Kvalitet i iskustvo srpskog asa igrali su ključnu ulogu u ovom duelu, a protivnik je smogao snage za svega jedan set (11:4, 12:10, 8:11, 13:11).

Drugi, ispostaviće se, ključni meč u susretu dve reprezentacije odigrao se između Žolt Peta i Bence Majoroša. Odličan na startu bio je Žolt koji je poveo sa 1:0, da bi usledio žestok odgovor i preokret u korist mađarskog igrača. Naš predstavnik izborio je peti set, ali je nakon rezultatske klackalice i najneizvesnije moguće završnice ipak doživeo poraz (11:7, 11:13, 5:11, 17:15, 13:15).

Bojan Crepulja i Adam Sudi bili su akteri trećeg meča. Mladi Crepulja u prvom setu prikazao je sjajnu igru, ali je u nastavku meča Mađar bio taj koji je diktirao tempo i bez većih problema povisio za svoju zemlju na 2:1 (11:7, 8:11, 6:11, 5:11).

Tačku na duel dve zemlje stavio je Bence Majoroš koji je ovog puta bio ubedljiv. Najiskusnijeg iz naših redova, Karakaševića, nadigrao je u tri seta (11:13, 5:11, 9:11).

Eventualni peti meč odigrao bi se između Petea i Lakatoša.

Tok meča, žene

Aneta Maksuti i Paulina Vega otvorile su susret Srbije i Čilea. Dovoljno kvalitetnu igru za 1:0 prikazala je aktuelna šampionka Srbije (11:5, 12:10, 15:13). Na 2:0 povisila je Andrea Todorović koja se sa Danielom Ortegom nije previše mučila. Sigurnih 3:0 (11:4, 11:6, 11:7).

Bez poteškoća posao je odradila i Izabela Lupulesku nadigravši Judit Morales (11:8, 11:4, 11:8).