Svetsko prvenstvo: Žene blizu I divizije, trka za muškarce završena

Završena je grupna faza takmičenja na Svetskom prvenstvu u Halmštadu. Borba za prvu diviziju okončana je kada su muškarci u pitanju, jer su u grupi bili četvrti, dok su devojke kao prvoplasirane završile prvu fazu takmičenja i dele ih samo dve pobede od povratka u ”odabrano društvo”.

foto: Remi Gros / ittf.com

Sa četiri pobede i jednim porazom ženski tim Srbije takmičenje u grupi završio je na prvom mestu, čime je ostvario direktan plasman u četvrtfinale druge divizije. Za ostvarenje cilja i povratak u I diviziju neophodne su pobede u naredna dva meča.

Jedini poraz Srbija je doživela od Švajcarske nakon dramatičnog odmeravanja snaga rezultatom 3:2, da bi protiv Dominikanske Republike i Engleske bile ubedljive sa po 3:0.

Kada je reč o muškarcima, oni su pružili sjajnu partiju protiv Ekvadora i zabeležili trijumf od 3:0, ali su poklekli pred Italijom koja je bila ubedljiva sa 3:0, kao i pred Grčkom koja je preokrenula vodstvo naših od 2:0 i upisala pobedu. Sledi razigravanje u drugoj diviziji gde učestvuju ekipe koje su grupu završile kao 4, 5, ili 6. u grupi.

Dobra šansa za žensku selekciju

Protivnik stonoteniserki Srbije u četvrtfinalu druge divizije biće pobednik duela Hrvatska – Turska, dok bi u eventualnom polufinalu predstavnice naše zemlje išle na megdan Slovenkama, Italijankama ili Litvankama.

Plasman u finale obezbeđuje prvu diviziju na narednom SP, a Srbija sa pobednikom Hrvatska – Turska igra u petak od 13:00h.

Rezultati mečeva, muškarci
Srbija 3:0 Ekvador

Aleksandar Karakašević – Emiliano Riofrio 3:0 (11:7, 11:5, 11:7)
Žolt Pete – Alberto Mino 3:1 (11:8, 11:13, 11:7, 11:9)
Bojan Crepulja – Ivan Proano 3:2 (13:11, 11:9, 10:12, 9:11, 11:4)

Srbija 2:3 Grčka

Žolt Pete – Panagiotis Gionis 3:1 (11:4, 4:11, 11:9, 14:12)
Aleksandar Karakašević – Joanis Sgouropulos 3:1 (11:8, 11:7, 7:11, 11:9)
Bojan Crepulja – Konstantinos Papageorgiu 1:3 (6:11, 11:9, 4:11, 8:11)
Aleksandar Karakašević – Panagiotis Gionis 2:3 (12:14, 12:10, 11:9, 9:11, 10:12)
Žolt Pete – Joanis Sgouropulos 2:3 (11:9, 8:11, 10:12, 12:10, 8:11)

Srbija 0:3 Italija

Žolt Pete – Niagol Stojanov 0:3 (6:11, 6:11, 5:11)
Aleksandar Karakašević – Mihai Boboćika 2:3 (12:10, 11:9, 7:11, 8:11, 10:12)
Marko Petkov – Mateo Muti 2:3 (10:12, 11:9, 6:11, 11:5, 5:11)

Rezultati mečeva, žene
Srbija 2:3 Švajcarska

Aneta Maksuti – Račel Moret 2:3 (6:11, 7:11, 15:13, 11:9, 5:11)
Andrea Todorović – Rahel Ašvanden 3:0 (11:7, 11:9, 11:6)
Sabina Šurjan – Selin Rojst 3:0 (11:9, 11:4, 11:5)
Andrea Todorović – Račel Moret 2:3 (11:8, 9:11, 13:11, 7:11, 9:11)
Aneta Maksuti – Rahel Ašvanden 1:3 (8:11, 11:8, 7:11, 10:12)

Srbija 3:0 Dominikanska Republika

Izabela Lupulesku – Esmerlin Kastro 3:0 (11:8, 11:4, 11:6)
Sabina Šurjan – Eva Brito 3:0 (11:5, 12:10, 11:9)
Aneta Maksuti – Jasiris Oric 3:0 (11:8, 11:5, 11:8)

Srbija 3:0 Engleska

Andrea Todorović – Maria Capcinos 3:0 (11:4, 11:6, 11:5)
Izabela Lupulesku – Tin Tin Ho 3:0 (12:10, 11:9, 11:7)
Sabina Šurjan – Denis Pajet 3:1 (11:5, 12:14, 11:8, 12:10)

Napiši komentar...