fbpx

Brazilka prejak rival: Četvrtfinale OI izmaklo Sabini Šurjan

Najbolja juniorka Evrope Sabina Šurjan zaustavljena je u osmini finala Olimpijskih igara mladih u singlu porazom od Brazilke japanskog porekla Brune Takahaši.

Veliki uspeh! Nada za još većim rezultatom u timskom delu (foto: ITTF)

Južnoameričko tlo očigledno je više odgovaralo Sabininoj rivalki koja je slavila u četiri seta (12:10, 12:10, 11:6, 14:12). U svakom periodu igre viđena je velika borba i dobra šansa za našu igračicu, o čemu svedoči činjenica da je u tri od četiri seta imala po najmanje jednu set loptu.

Ostaje žal za propuštenom prilikom da na svojim prvim Olimpijskim igrama uđe među 8 najboljih. Ipak, još jednu šansu imaće u timskom delu gde će nastupati sa Švedskim stonoteniserom Trulsom Moregartom.

O rezultatima Sabine Šurjan u dosadašnjem toku turnira čitajte u naših prethodnim objavama.

4 thoughts on “Brazilka prejak rival: Četvrtfinale OI izmaklo Sabini Šurjan