Održan 22. Novogodišnji GEWO turnir: Rekordnih 11 zemalja učesnica

Novogodišnji GEWO turnir u Novom Sadu okupio je skoro 600 takmičara iz čak 11 zemalja. Tradicija ovog turnira dugačka je 22 godine, a ovogodišnje izdanje, po rečima brojnih učesnika i trenera, po organizaciji i kvalitetu stonog tenisa verovatno je najbolje u protekle dve decenije.

16 stolova i 3 takmičarska dana u Novom Sadu

Najveći srpski turnir posetili su takmičari iz jedanaest evropskih zemalja što je apsolutni rekord ovog najkvalitetnijeg i najmasovnijeg takmičenja u Srbiji.

Jedna od brojnih novina na Novogodišnjem GEWO turniru je uvođenje ekipne konkurencije zbog čega je turnir po prvi put trajao tri dana, od petka do nedelje.

Rezultati svih uzrasnih kategorija boduju se za državne rang liste, ali je mnogim domaćim igračima prisustvo stranaca pokvarilo planove za bolji plasman na rang listi, dok su, s druge strane, pojedini igrači iz Srbije zablistali baš u momentu kada je konkurencija jača nego inače.

Brojna odličja, ipak, otišla su u okolne zemlje, a srpski predstavnici pojedinačno igrali su čak 6 od 8 finala, ali niko nije uspeo da slavi u meču za titulu.

Ko se sve okitio medaljom na 22. Novogodišnjem turniru, pročitajte u nastavku.

Pojedinačno

Mini kadeti:
1. Krištof Kovač (Rumunija)
2. Patrik Rakocki (Rumunija)
3. Ionut Mortasifu (Rumunija)
3. Adi Muratović (BiH)

Mini kadetkinje:
1. Timea Sabo (Rumunija)
2. Teodora Miul (Rapid, Srbija)
3. Maja Vanjo (Slavija 96, Srbija)
3. Abigel Kanea-Kočiš (Rumunija)

Mlađi kadeti:
1. Benjamin Zijadić (BiH)
2. Patrik Rakocki (Rumunija)
3. Sebastian Pribeagu (Rumunija)
3. Petr Hodina (Češka)

Mlađe kadetkinje:
1. Alesia Sferlea (Rumunija)
2. Jana Havela (Slavija 96, Srbija)
3. Nevena Gojković (Hrvatska)
3. Minja Vladimirov (Crvena zvezda, Srbija)

Kadeti:
1. Luka Zlatkov (Hrvatska)
2. Petar Vidić (Hajduk Veljko, Srbija)
3. Andraš Oros (Temerin, Srbija)
3. Branislav Smiljković (Napad, Srbija)

Kadetkinje:
1. Dora Ćosić (BiH)
2. Katarina Gvozdenović (Domboš, Srbija)
3. Alesia Sferlea (Rumunija)
3. Adam Flora (Mađarska)

Juniori:
1. Filip Radulović (Crna Gora)
2. Jovan Jockov (Novi Sad, Srbija)
3. Dušan Vezmar (Milleniumm, Srbija)
3. Akoš Benke (Ada, Srbija)

Juniorke:
1. Hana Arapović (Hrvatska)
2. Radmila Tominjak (Novi Sad, Srbija)
3. Madalina Orban (Rumunija)
3. Reka Bezeg (Unirea, Srbija)

Ekipno

Mini kadeti:
1. Dobolji Aladar (Rumunija)
2. Slavija 96/Millennium (Srbija)
3. Sekeljudvarhelj (Rumunija)

Mini kadetkinje:
1. Dumbrovica (Rumunija)
2. Rapid/Slavija (Srbija)
3. Dobolji Aladar (Rumunija)

Mlađi kadeti:
1. Milleniumm – Zeder (Srbija/Slovačka)
2. STAK/Spark (Srbija)
3. Novi Sad (Novi Sad)

Mlađe kadetkinje:
1. HSTS 1 (Hrvatska)
2. Crvena zvezda/Slavija (Srbija)
3. HSTS 2 (Hrvatska)

Kadeti:
1. Temerin/Hajduk Veljko (Srbija)
2. Krajova (Rumunija)
3. Napad/Banat (Srbija)

Kadetkinje:
1. Domboš/CM (Srbija/BiH)
2. Rapid/Spark (Srbija)
3. HSTS (Hrvatska)

Detaljni rezultati

Ekipno
Mini kadeti i kadeti
Mlađi kadeti i juniori

Galerija

fotografije: Stonoteniski savez Vojvodine

Napiši komentar...