Krunisani novi šampioni: Održana državna prvenstva juniora i mlađih kadeta

Pojedinačno prvenstvo Srbije za igrače juniorskog i mlađekadetskog uzrasta održano je 7. i 8. marta u Novom Sadu, gde su se prethodnog vikenda za titulu državnog šampiona takođe borili seniori i kadeti.

Ispunjena stonoteniska sala novosadskog Spensa.

Odigrani su najvažniji turniri u godini za sve uzrasne kategorije u Srbiji. Ovaj vikend bio je rezervisan za juniore i juniorke, odnosno, mlađe kadete i mlađe kadetkinje koji su u Novom Sadu vodili borbu za titulu nacionalnog šampiona.

Juniori

Potpunu dominaciju u juniorskoj konkurenciji prikazali su Akoš Benke (Ada) i Reka Bezeg (Unirea). Njih dvoje su slavili pojedinačno, u muškom, odnosno, ženskom dublu, kao i u mešovitom dublu gde su zajedno nastupali, i oni su definitivno obeležili juniorsku konkurenciju. Ipak, još jedan podvig viđen je u osmini finala singla kada je Saša Janković iz Negotina, kao 13. nosilac, eliminisao prvog nosioca i favorita turnira Jovana Jockova.

Srebro kod juniora pripalo je Nišliji Đorđu Petroviću, dok su na deobi trećeg mesta bili Vladimir Jovičić (STAK) i Đorđe Pavlović (Morava). Kod juniorki, vicešampionska titula pripala je Radmili Tominjak iz STK Novi Sad, a treće su bile Lenka Nikolić (Spin SD) i Tamara Turkonje (Rapid).

U igri parova, plasman je sledeći:

Juniori:
1. Akoš Benke/Jovan Jockov (Ada/Novi Sad)
2. Dimitrije Jelikić/Matija Šepa (Crvena zvezda/STAK)
3. Saša Janković/Petar Vidić (Hajduk Veljko)
3. Aleksa Mitić/Ognjen Tasovac (Radnički Niš/Spark)

Juniorke:
1. Reka Bezeg/Radmila Tominjak (Unirea/Novi Sad)
2. Lenka Nikolić/Sofija Nikolić (Spin SD)
3. Katarina Gvozdenović/Dora Veđelek (Domboš)
3. Katarina Banjac/Ana Stevanović (Spark)

Mešovito:
1. Akoš Benke/Reka Bezeg (Ada/Unirea)
2. Jovan Jockov/Radmila Tominjak (Novi Sad)
3. Aleksa Mitić/Sofija Nikolić (Radnički Niš/Spin SD)
3. Đorđe Pavlović/Lenka Nikolić (Morava/Spin SD)

Mlađi kadeti

Dominaciju na turnirima mlađih kadeta ove godine nastavili su Beograđani kojima su pripale sve zlatne medalje, kako u muškoj, tako i u ženskoj konkurenciji.

Novi šampion Srbije za dečake je Vanja Stefanović iz STK Spark koji je za titulu savladao Uroša Ninkovića iz STAK-a. Na deobi trećeg mesta našli su se perspektivni mlađi kadeti Stefan Radonjić (Milleniumm) i Borislav Rajić (Novi Sad).

Najbolja mlađa kadetkinja Srbije je Minja Vladimirov iz Crvene zvezde koja je za trofej savladala Janu Havelu iz Slavije 96. Treću poziciju podelile su Teodora Miul i Vanesa Bončokat, obe iz STK Rapid.

Plasman u takmičenju parova je sledeći:

Mlađi kadeti:
1. Vanja Stefanović/Uroš Ninković (Spark/STAK)
2. Stefan Radonjić/Borislav Rajić (Milleniumm/Novi Sad)
3. Ignjat Jakovljev/Vuk Vidojević (Novi Sad/Spark)
3. Aleks Poljak/Mario Gajta (Vojvodina BG/Vršac)

Mlađe kadetkinje:
1. Minja Vladimirov/Jana Havela (Crvena zvezda/Slavija 96)
2. Bianka Berta/Jelena Bajić (Čarnojević/Obilić-Aleva)
3. Maja Vanjo/Teodora Miul (Slavija 96/Rapid)
3. Vanesa Bončokat/Alesia Turkonje (Rapid)

Na jug Srbije, pa na TOP

Igrače svih mlađih kategorija očekuje još jedan bodovni turnir A klase u ovoj sezoni, pre nego što se deo njih usresredi na pripreme za TOP, a veći deo ode na letnju pauzu.

Otvoreno prvenstvo STSCS koje će se 21. i 22. marta igrati u Dimitrovgradu i gde će nastupati takmičari iz sve tri uzrasne kategorije, poslednji je u nizu bodovnih turnira za ovu sezonu.

Ovde možete pogledati aktuelni Kalendar takmičenja STSS.

Detaljni rezultati – juniori
Detaljni rezultati – mlađi kadeti
Galerija – osvajači medalja

Napiši komentar...